NLV32T-151J-EFD
Mfr.Part #
NLV32T-151J-EFD
Description
FIXED IND 150UH 65MA 15 OHM SMD
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Q @ Freq :
20 @ 796kHz
HTS Code :
Current Rating :
65mA
Q Factor :
20
Shielding :
Unshielded
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Frequency - Self Resonant :
8MHz
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Series :
NLV-EFD
Wirewound
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Case/Size Code :
Max DC Current :
65mA
DC Resistance (DCR) :
15Ohm Max
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Inductance Tolerance :
5%
Weight :
50.008559mg
Test Frequency :
796kHz
Terminal Shape :
L BEND
Construction :
RECTANGULAR
Inductance :
150μH
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height :
2.2mm
Datasheets
NLV32T-151J-EFD
TDK Corporation NLV32T-151J-EFD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD