NLV32T-082J-PF
Mfr.Part #
NLV32T-082J-PF
Description
FIXED IND 82NH 450MA 400MOHM SMD
Stock
500
In Stock :
500
Inductance :
82nH
Max DC Current :
450mA
Case Code (Imperial) :
1210
Series :
NLV-PF
Lead Free :
Lead Free
Current Rating :
450mA
Published :
2001
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Depth :
2.7mm
Construction :
RECTANGULAR
HTS Code :
Resistance :
400mOhm
Ferrite
Radiation Hardening :
No
DC Current :
450mA
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Operating Temperature :
-40°C~105°C
ECCN Code :
EAR99
Military Standard :
Not
Frequency - Self Resonant :
900MHz
Weight :
50.008559mg
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
27
Inductance Tolerance :
5%
Tolerance :
±5%
Height :
2.2mm
Number of Pins :
2
REACH SVHC :
No SVHC
Shielding :
No
Test Frequency :
100MHz
Q @ Freq :
27 @ 100MHz
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Q Factor :
27
Datasheets
NLV32T-082J-PF
TDK Corporation NLV32T-082J-PF
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD