NLV32T-056J-EFD
Mfr.Part #
NLV32T-056J-EFD
Description
FIXED IND 56NH 450MA 330MOHM SMD
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR
Ratings :
AEC-Q200
Weight :
50.008559mg
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Number of Functions :
1
Termination :
SMD/SMT
Inductance Tolerance :
5%
Height :
2.2mm
Terminal Shape :
L BEND
DC Resistance (DCR) :
330mOhm Max
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Q Factor :
26
Case/Size Code :
Mount :
Surface Mount
Max DC Current :
450mA
Unshielded
Quality Factor-Min (at L-nom) :
26
Tolerance :
±5%
Published :
Frequency - Self Resonant :
1.1GHz
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Test Frequency :
100MHz
Current Rating :
450mA
Wirewound
Factory Lead Time :
14 Weeks
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistance :
330mOhm
Inductance :
56nH
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Series :
NLV-EFD
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Q @ Freq :
26 @ 100MHz
Datasheets
NLV32T-056J-EFD
TDK Corporation NLV32T-056J-EFD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD