NLV32T-039J-EF
Mfr.Part #
NLV32T-039J-EF
Description
FIXED IND 39NH 450MA 270MOHM SMD
Stock
100
In Stock :
100
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Tolerance :
5%
Wirewound
Construction :
Chip
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Test Frequency :
100MHz
Q @ Freq :
25 @ 100MHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Terminal Placement :
DUAL ENDED
1210 (3225 Metric)
Max DC Current :
450mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Case Code (Metric) :
3225
DC Resistance (DCR) :
270mOhm Max
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Material - Core :
Ferrite
Factory Lead Time :
14 Weeks
Shielding :
Unshielded
Frequency - Self Resonant :
1.3GHz
Tolerance :
±5%
Termination :
SMD/SMT
Series :
NLV-EF
Packing Method :
TR, 7 INCH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Published :
2013
Q Factor :
25
Current Rating :
450mA
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e2
Number of Functions :
1
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Inductance :
39nH
Weight :
50.008559mg
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Height :
2.2mm
Datasheets
NLV32T-039J-EF
TDK Corporation NLV32T-039J-EF
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD