NKN5WSFR-73-0R91
Mfr.Part #
NKN5WSFR-73-0R91
Description
RES 0.91 OHM 1% 5W AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Max Power Dissipation :
5W
Size / Dimension :
0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
910mOhm
Datasheets
NKN5WSFR-73-0R91
YAGEO NKN5WSFR-73-0R91
910mOhm, Wirewound,