NKN500FR-73-0R47
Mfr.Part #
NKN500FR-73-0R47
Description
RES 0.47 OHM 1% 5W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
470mOhm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Max Power Dissipation :
5W
Size / Dimension :
0.335Diax0.965L 8.50mmx24.50mm
Datasheets
NKN500FR-73-0R47
YAGEO NKN500FR-73-0R47
470mOhm, Wirewound,