NKN5WSFR-73-0R27
Mfr.Part #
NKN5WSFR-73-0R27
Description
RES 0.27 OHM 1% 5W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Published :
Size / Dimension :
0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
Max Power Dissipation :
5W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
270mOhm
Datasheets
NKN5WSFR-73-0R27
YAGEO NKN5WSFR-73-0R27
270mOhm, Wirewound,