NKN500FR-73-15R
Mfr.Part #
NKN500FR-73-15R
Description
RES 15 OHM 1% 5W AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
15Ohm
Size / Dimension :
0.335Diax0.965L 8.50mmx24.50mm
Max Power Dissipation :
5W
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
NKN500FR-73-15R
YAGEO NKN500FR-73-15R
15Ohm, Wirewound,