NKN-50JR-52-0R68
Mfr.Part #
NKN-50JR-52-0R68
Description
RES 0.68 OHM 5% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
500mW
Lead Diameter :
0.55 mm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
680mOhm
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Datasheets
NKN-50JR-52-0R68
YAGEO NKN-50JR-52-0R68
FIXED RESISTOR, 680mOhm, 0.5W 1/2W, Wirewound,