NKN-50FR-52-0R43
Mfr.Part #
NKN-50FR-52-0R43
Description
RES 0.43 OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
430mOhm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
NKN-50FR-52-0R43
YAGEO NKN-50FR-52-0R43
430mOhm, 0.5W 1/2W, Wirewound,