NKN-50JR-52-0R47
Mfr.Part #
NKN-50JR-52-0R47
Description
RES 0.47 OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
470mOhm
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Max Power Dissipation :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Factory Lead Time :
25 Weeks
Published :
Lead Diameter :
0.55 mm
Datasheets
NKN-50JR-52-0R47
YAGEO NKN-50JR-52-0R47
FIXED RESISTOR, 470mOhm, 0.5W 1/2W, Wirewound,