NHUMH10X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NHUMH10X
Manufacturer
Nexperia
Package / Case
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet
Download
Description
TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 6TSSOP
Manufacturer :
Nexperia
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Mounting Type :
Surface Mount
Configuration :
Dual
Subcategory :
Transistors
Supplier Device Package :
6-TSSOP
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Resistor - Base (R1) :
2.2kOhms
Continuous Collector Current :
100mA
Package :
Digi-Reel?
Frequency - Transition :
170MHz, 150MHz
Transistor Type :
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Mounting Style :
SMD/SMT
Transistor Polarity :
Dual NPN
Product Type :
BJTs - Bipolar Transistors
Power - Max :
350mW
Packaging :
MouseReel
Qualification :
AEC-Q101
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
100 @ 10mA, 5V
Package / Case :
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
100mV @ 500µA, 10mA
Base Product Number :
NHUMH10
Brand :
Product Status :
Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
80V
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Current - Collector (Ic) (Max) :
100mA
Series :
Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation :
350mW
MSL :
MSL 1 - Unlimited
Current - Collector Cutoff (Max) :
100nA
Product Category :
Bipolar Transistors - BJT
RoHS :
Details
Resistor - Emitter Base (R2) :
47kOhms
Datasheets
NHUMH10X
Nexperia NHUMH10X
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Diodes Incorporated
    TRANS 2NPN PREBIAS 0.2W SOT363