NHUMH10F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NHUMH10F
Manufacturer
Nexperia
Package / Case
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet
Download
Description
TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 6TSSOP
Manufacturer :
Nexperia
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Series :
Automotive, AEC-Q101
Transistor Type :
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Supplier Device Package :
6-TSSOP
Current - Collector (Ic) (Max) :
100mA
Product Category :
Bipolar Transistors - BJT
MSL :
MSL 1 - Unlimited
Packaging :
MouseReel
Resistor - Base (R1) :
2.2kOhms
Package / Case :
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
RoHS :
Details
Subcategory :
Transistors
Product Status :
Active
Current - Collector Cutoff (Max) :
100nA
Continuous Collector Current :
100mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
100mV @ 500µA, 10mA
Frequency - Transition :
170MHz, 150MHz
Base Product Number :
NHUMH10
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
80V
Package :
Digi-Reel?
Qualification :
AEC-Q101
Product Type :
BJTs - Bipolar Transistors
Power - Max :
350mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
100 @ 10mA, 5V
Power Dissipation :
350mW
Transistor Polarity :
Dual NPN
Brand :
Resistor - Emitter Base (R2) :
47kOhms
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
NHUMH10F
Nexperia NHUMH10F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Diodes Incorporated
    TRANS 2NPN PREBIAS 0.2W SOT363