NFM21CC471R1H3D
Mfr.Part #
NFM21CC471R1H3D
Description
CAP FEEDTHRU 470PF 20% 50V 0805
Depth :
1.25mm
Current Rating :
1A
Max Voltage Rating (DC) :
50V
DC Resistance (DCR) :
300mOhm
Voltage - Rated DC :
50V
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage :
50V
Max Current Rating :
1A
Tolerance :
±20%
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Insulation Resistance :
1Ohm
Packing Method :
Tape and Reel
Capacitance :
470pF
Length :
2mm
Datasheets
NFM21CC471R1H3D
Introducing Feed Through Capacitors Murata Electronics NFM21CC471R1H3D from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0805 (2012 Metric), 3 PC Pad, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-55°C~125°C, Voltage:50V, NFM21CC471R1H3D pinout, NFM21CC471R1H3D datasheet PDF, NFM21CC471R1H3D amp .Beyond Feed Through Capacitors Murata Electronics NFM21CC471R1H3D ,we also offer NFM18CC222R1C3D, NFM18CC471R1C3D, NFM18CC101R1C3D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.