NFM21CC222R1H3D
Mfr.Part #
NFM21CC222R1H3D
Description
CAP FEEDTHRU 2200PF 20% 50V 0805
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Imperial) :
Max Current Rating :
1A
Current Rating :
1A
Packing Method :
TR
DC Resistance (DCR) :
300mOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Voltage Rating (DC) :
50V
Length :
2mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Depth :
1.25mm
Tolerance :
±20%
Voltage :
50V
Mount :
PCB, Surface Mount
Voltage - Rated AC :
50V
Capacitance :
2200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Insulation Resistance :
1GOhm
Case Code (Metric) :
Datasheets
NFM21CC222R1H3D
Introducing Feed Through Capacitors Murata Electronics NFM21CC222R1H3D from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:0805 (2012 Metric), 3 PC Pad, Voltage:50V, Operating Temperature:-55°C~125°C, NFM21CC222R1H3D pinout, NFM21CC222R1H3D datasheet PDF, NFM21CC222R1H3D amp .Beyond Feed Through Capacitors Murata Electronics NFM21CC222R1H3D ,we also offer NFM18CC222R1C3D, NFM18CC471R1C3D, NFM18CC101R1C3D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.