NFE61PT681B1H9L
Mfr.Part #
NFE61PT681B1H9L
Package / Case
2706 (6816 Metric), 3 PC Pad
Description
FILTER LC(T) 680PF SMD
Stock
280
In Stock :
280
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Length :
6.8mm
Case Code (Imperial) :
2706
Applications :
GENERAL PURPOSE
Number of Pins :
2606
Package / Case :
2706 (6816 Metric), 3 PC Pad
DC Resistance (DCR) :
1kOhm
Terminal Finish :
Tin/Silver (Sn/Ag)
Capacitance :
680pF
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Max Voltage Rating (DC) :
50V
Depth :
1.6mm
JESD-609 Code :
e2
Values :
C = 680pF
Series :
EMIFIL®, NFE61
Voltage - Rated DC :
50V
Mount :
PCB, Surface Mount
Height :
0.075 1.90mm
Size / Dimension :
0.268Lx0.063W 6.80mmx1.60mm
Max Current Rating :
2A
Type :
Low Pass
Number of Functions :
1
Shielding :
Unshielded
Current Rating :
2A
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
T-TYPE CIRCUIT; BUILT-IN FERRITE BEAD
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tolerance :
30%