MWI100-06A8T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MWI100-06A8T
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
e3
Datasheet
Download
Description
IGBT MODULE 600V 130A 410W E3
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Transistors - IGBTs - Modules
Input Capacitance (Cies) @ Vce :
4.3nF @ 25V
Current - Collector (Ic) (Max) :
130A
Input :
Standard
NTC Thermistor :
No
Power - Max :
410W
Collector Emitter Breakdown Voltage :
600V
Mounting Type :
Chassis Mount
Base Part Number :
MWI
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Collector Current :
130A
Base Product Number :
MWI100
Configuration :
Three Phase Inverter
Package :
Tube
Operating Temperature :
Package / Case :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
410W
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
2.5V
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
600V
Mount :
Chassis Mount
Supplier Device Package :
Input Capacitance :
4.3nF
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
2.5V @ 15V, 100A
IGBT Type :
NPT
Product Status :
Active
Series :
Packaging :
Bulk
Current - Collector Cutoff (Max) :
1.2mA