MVE25VC221MH10TP
Mfr.Part #
MVE25VC221MH10TP
Description
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.356Ohm @ 120Hz
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Life (Hours) :
2000 hours
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
320mA @ 120Hz
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
220μF
Voltage - Rated DC :
25V
Ripple Current :
320mA
Surface Mount Land Size :
0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Datasheets
MVE25VC221MH10TP
MVE 220μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 320mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD