MVA10VC22RMD55TP
Mfr.Part #
MVA10VC22RMD55TP
Description
CAP ALUM 22UF 20% 10V SMD
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size :
0.169Lx0.169W 4.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Ripple Current :
26mA
Size / Dimension :
0.157Dia 4.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
26mA @ 120Hz
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
10V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Capacitance :
22µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
22.602Ohm @ 120Hz
Datasheets
MVA10VC22RMD55TP
MVA 22μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 26mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - SMD