MT18N101J500CT
Mfr.Part #
MT18N101J500CT
Manufacturer
Walsin Technology
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Width :
0.8 mm
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Qualification :
AEC-Q200
Termination Style :
SMD/SMT
Class :
Class 1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Package / Case :
Brand :
Walsin
Subcategory :
Capacitors
Product :
Automotive MLCCs
Walsin
Series :
MT
Type :
AEC-Q200 Qualified
Capacitance :
100pF
Dielectric :
C0G (NP0)
Length :
1.6 mm
Height :
0.8 mm
Termination :
Standard
Tolerance :
±5%