MT18B104K160CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MT18B104K160CT
Manufacturer
Walsin Technology
Description
MLCC 0.1UF 16V X7R 0603
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
16V
Product Width :
0.85mm
Package / Case :
Capacitance Tolerance :
± 10%
Capacitance :
100nF
Temperature Coefficient :
X7R
Qualification :
AEC-Q200
Product Length :
1.6mm
Tolerance :
±10%