MSR3-0R08F1
Mfr.Part #
MSR3-0R08F1
Description
RES 0.08 OHM 1% 3W RADIAL
Stock
483
In Stock :
483
Max Power Dissipation :
3W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
80mOhm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.598Lx0.067W 15.20mmx1.70mm
Height :
25.4mm
Height Seated (Max) :
1.000 25.40mm
Published :
2012
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Datasheets
MSR3-0R08F1
Riedon MSR3-0R08F1
80mOhm, Metal Element,