MSR3-0R025J1
Mfr.Part #
MSR3-0R025J1
Description
RES 0.025 OHM 5% 3W RADIAL
Height Seated (Max) :
1.000 25.40mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
25mOhm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.598Lx0.067W 15.20mmx1.70mm
Datasheets
MSR3-0R025J1
Riedon MSR3-0R025J1
25mOhm, 3W, Metal Element,