MSR3-0R03F1
Mfr.Part #
MSR3-0R03F1
Description
RES 0.03 OHM 1% 3W RADIAL
Stock
2
In Stock :
Length :
15.1892mm
Height Seated (Max) :
1.000 25.40mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
3W
Max Power Dissipation :
3W
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Size / Dimension :
0.598Lx0.067W 15.20mmx1.70mm
Max Operating Temperature :
275°C
Resistance :
30mOhms
Width :
1.7018mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Height :
25.4mm
Published :
2012
Datasheets
MSR3-0R03F1
Riedon MSR3-0R03F1
30mOhms, 3W, Metal Element,