MSR3-0R07F1
Mfr.Part #
MSR3-0R07F1
Description
RES 0.07 OHM 1% 3W RADIAL
Size / Dimension :
0.598Lx0.067W 15.20mmx1.70mm
Published :
Height Seated (Max) :
1.000 25.40mm
Power (Watts) :
3W
Width :
1.7018mm
Height :
25.4mm
Length :
15.1892mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Resistance :
70mOhms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
275°C
Max Power Dissipation :
3W
Datasheets
MSR3-0R07F1
Riedon MSR3-0R07F1
70mOhms, 3W, Metal Element,