MSR3-0R05F1
Mfr.Part #
MSR3-0R05F1
Description
RES 0.05 OHM 1% 3W RADIAL
Stock
964
In Stock :
964
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Length :
15.1892mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
1.7018mm
Max Operating Temperature :
275°C
Height Seated (Max) :
1.000 25.40mm
Published :
2012
Power (Watts) :
3W
Max Power Dissipation :
3W
Tolerance :
±1%
Height :
25.4mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.598Lx0.067W 15.20mmx1.70mm
Resistance :
50MOhms
Datasheets
MSR3-0R05F1
Riedon MSR3-0R05F1
50mOhms, 3W, Metal Element,