MS338-10S
Mfr.Part #
MS338-10S
Description
33.8 X 30.3 X 3.3MM EMI/RF SHIEL
Stock
832
In Stock :
832
Mounting Style :
SMD/SMT
Width - Overall :
1.193" (30.30mm)
Width :
30.3 mm
Thickness :
3.3 mm
Brand :
Length - Overall :
1.331" (33.80mm)
Height - Overall :
0.130" (3.30mm)
Length :
33.8 mm
Base Product Number :
MS338
Datasheets
MS338-10S
Masach MS338-10S
Shield, 1-Piece 0.130" (3.30mm) 1.193" (30.30mm) Solder 1.331" (33.80mm) Non-Vented Drawn-Seamless EMI/RFI Shields Tray 33.8 mm 30.3 mm
MS338-10S Overview
MS338-10S Features
A solid enclosure of Tray
MS338-10S Applications
There are a lot of Masach Tech Ltd.
MS338-10S RF Shields applications.
  • Electronic devices
  • Lightings
  • Rectifiers
  • Inverters
Manufacturer related products
    RF SHLD COVER 0.307"X0.441" SNAP
    RF SHLD COVER 0.547"X0.677" SNAP
    RF SHLD COVER 0.563"X0.764" SNAP
    RF SHLD FRAME 0.547"X0.748" SLDR
    20.9 X 15.3 X 2MM EMI/RF SHIELD
Catalog related products
  • Leader Tech Inc.
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Leader Tech Inc.
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC