MS333-10S
Mfr.Part #
MS333-10S
Description
33.3 X 13.3 X 4.4MM EMI/RF SHIEL
Stock
867
In Stock :
867
Width - Overall :
0.524" (13.30mm)
Length - Overall :
1.311" (33.30mm)
Width :
13.3 mm
Length :
33.3 mm
Base Product Number :
MS333
Thickness :
4.4 mm
Mounting Style :
SMD/SMT
Height - Overall :
0.173" (4.40mm)
Datasheets
MS333-10S
Masach MS333-10S
Shield, 1-Piece 0.173" (4.40mm) 0.524" (13.30mm) Solder 1.311" (33.30mm) Non-Vented Drawn-Seamless EMI/RFI Shields Tray 33.3 mm 13.3 mm
MS333-10S Overview
MS333-10S Features
A solid enclosure of Tray
MS333-10S Applications
There are a lot of Masach Tech Ltd.
MS333-10S RF Shields applications.
  • Lightings
  • Rectifiers
  • Inverters
  • Satellites
Manufacturer related products
    RF SHLD COVER 0.307"X0.441" SNAP
    RF SHLD COVER 0.547"X0.677" SNAP
    RF SHLD COVER 0.563"X0.764" SNAP
    RF SHLD FRAME 0.547"X0.748" SLDR
    20.9 X 15.3 X 2MM EMI/RF SHIELD
Catalog related products
  • Leader Tech Inc.
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Leader Tech Inc.
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC