MLJ1005W75NJT000
Mfr.Part #
MLJ1005W75NJT000
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
FIXED IND 75NH 550MA 250MOHM SMD
Inductance :
75nH
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Saturation :
400mA
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Q @ Freq :
15 @ 25MHz
Factory Lead Time :
10 Weeks
Frequency - Self Resonant :
650MHz
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
25MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Amps) :
550mA
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Shielding :
Shielded
Datasheets
MLJ1005W75NJT000
TDK Corporation MLJ1005W75NJT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD