MCR03EZPJ332
Mfr.Part #
MCR03EZPJ332
Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/10W 0603
Voltage - Rated DC :
50V
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
3.3kOhm
Power Rating :
100mW
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Reference Standard :
TS 16949
Mount :
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
WRAPAROUND
Contact Plating :
Tin
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
558.8μm
Datasheets
MCR03EZPJ332
ROHM Semiconductor MCR03EZPJ332
FIXED RESISTOR MCR Series, Thick Film, 3.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C