MCR03EZPFX4423
Mfr.Part #
MCR03EZPFX4423
Description
RES SMD 442K OHM 1% 1/10W 0603
yes
Feature :
Automotive AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
50V
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Construction :
RECTANGULAR
Resistance :
442kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
100mW
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
MCR03EZPFX4423
ROHM Semiconductor MCR03EZPFX4423
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 442kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C