MCR03EZPFX4323
Mfr.Part #
MCR03EZPFX4323
Description
RES SMD 432K OHM 1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reference Standard :
TS 16949
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
50V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR
Feature :
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Resistance :
432kOhm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Composition :
Thick Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mount :
Surface Mount
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
MCR03EZPFX4323
ROHM Semiconductor MCR03EZPFX4323
FIXED RESISTOR MCR Series, Thick Film, 432kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C