MCR03EZPFX4223
Mfr.Part #
MCR03EZPFX4223
Description
RES SMD 422K OHM 1% 1/10W 0603
Max Power Dissipation :
100mW
Mount :
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
422kOhm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
TR, Paper, 7 Inch
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
MCR03EZPFX4223
ROHM Semiconductor MCR03EZPFX4223
FIXED RESISTOR MCR Series, Thick Film, 422kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C