MCR03EZPFX32R4
Mfr.Part #
MCR03EZPFX32R4
Description
RES SMD 32.4 OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
32.4Ohm
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Lead Free :
Contains Lead
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
MCR
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Datasheets
MCR03EZPFX32R4
ROHM Semiconductor MCR03EZPFX32R4
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 32.4Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C