MCR03EZPFX24R9
Mfr.Part #
MCR03EZPFX24R9
Description
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
50V
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Feature :
Automotive AEC-Q200
Resistance :
24.9Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Construction :
RECTANGULAR
Mount :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm