MCR03ERTJ223
Mfr.Part #
MCR03ERTJ223
Description
RES SMD 22K OHM 5% 1/10W 0603
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Construction :
Chip
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
MCR
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
50V
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
22kOhm
1 (Unlimited)
Datasheets
MCR03ERTJ223
ROHM Semiconductor MCR03ERTJ223
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 22kOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C