MCR03ERTF23R7
Mfr.Part #
MCR03ERTF23R7
Description
RES SMD 23.7 OHM 1% 1/10W 0603
Resistance :
23.7Ohm
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Construction :
Chip
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power Rating :
100mW
Datasheets
MCR03ERTF23R7
ROHM Semiconductor MCR03ERTF23R7
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 23.7Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C