MCR01MZPJ330
Mfr.Part #
MCR01MZPJ330
Description
RES SMD 33 OHM 5% 1/16W 0402
0402 (1005 Metric)
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
14 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Max Power Dissipation :
63mW
Lead Free :
Lead Free
Depth :
500μm
Resistance :
33Ohm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
406.4μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Ratings :
AEC-Q200
Reference Standard :
TS 16949
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
50V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Feature :
Automotive AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm