MCR006YZPJ365
Mfr.Part #
MCR006YZPJ365
Description
RES SMD 3.6M OHM 5% 1/20W 0201
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Resistance :
3.6mOhm
Thick Film
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
50mW
Additional Feature :
STANDARD: TS 16949
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Construction :
Chip
Factory Lead Time :
8 Weeks
Max Power Dissipation :
50mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Rated Power Dissipation (P) :
0.05W
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V
Case Code (Imperial) :
Datasheets
MCR006YZPJ365
ROHM Semiconductor MCR006YZPJ365
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 3.6MOhm, 0.05W 1/20W, ±5%, -55°C~125°C