MCR006YZPF4701
Mfr.Part #
MCR006YZPF4701
Description
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/20W 0201
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
STANDARD: TS 16949
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
50mW
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Resistance :
4.7kOhm
TR, Paper, 7 Inch
Feature :
Automotive AEC-Q200
Rated Power Dissipation (P) :
0.05W
Operating Temperature :
-55°C~125°C