MCR004YZPF2214
Mfr.Part #
MCR004YZPF2214
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Description
RES SMD 2.21M OHM 1% 1/32W 01005
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Length :
406.4μm
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Width :
203.2μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
2.21MOhms
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
30mW
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
15V
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Power Rating :
31mW
Datasheets
MCR004YZPF2214
ROHM Semiconductor MCR004YZPF2214
MCR Series, Thick Film, 2.21MOhms, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C