MBA02040D3303BC100
Mfr.Part #
MBA02040D3303BC100
Description
RES 330K OHM 0.1% 0.4W AXIAL
MBA/SMA 0204 - Professional
Termination :
Axial
Power (Watts) :
0.4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Lead Free
Factory Lead Time :
11 Weeks
Diameter :
1.6mm
Length :
3.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Metal Film
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
330kOhms
Number of Terminations :
2
Military Standard :
Not
Packaging :
Tape and Box (TB)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-55°C
330kOhms, 0.4W, Metal Film,