MBA02040C9769FC100
Mfr.Part #
MBA02040C9769FC100
Description
RES 97.6 OHM 0.4W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
400mW
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mount :
Through Hole
Lead Free
Radiation Hardening :
No
Resistance :
97.6Ohm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Not Applicable
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
Wire
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Box (TB)
Metal Film
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Diameter :
1.6mm
Number of Terminations :
2
Packing Method :
Ammo Pack
Construction :
Tubular
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
Power (Watts) :
0.4W
Vishay MBA02040C9769FC100
Through Hole FIXED RESISTOR, 97.6Ohm, 0.4W, Metal Film,