MBA02040C9420DCT00
Mfr.Part #
MBA02040C9420DCT00
Description
RES 942 OHM 0.4W 0.5% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Length :
3.6068mm
Power (Watts) :
0.4W
Metal Film
Published :
Tolerance :
±0.5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Max Power Dissipation :
400mW
Diameter :
1.6mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
942Ohms
Vishay MBA02040C9420DCT00
Through Hole 942Ohms, 0.4W, Metal Film,