MBA02040C9313FRP00
Mfr.Part #
MBA02040C9313FRP00
Description
RES 931K OHM 0.4W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
400mW
Factory Lead Time :
7 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
1.6mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Power Rating :
400mW
Resistance :
931kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
MBA/SMA 0204 - Professional
Length :
3.6068mm
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Radiation Hardening :
No
Published :
Composition :
Metal Film
Voltage - Rated DC :
200V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vishay MBA02040C9313FRP00
Through Hole 931kOhms, 0.4W, Metal Film,