MBA02040C9109FCT00
Mfr.Part #
MBA02040C9109FCT00
Description
RES 91 OHM 0.4W 1% AXIAL
Resistance :
91Ohm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Diameter :
1.6mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.4W
Construction :
Tubular
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
MBA/SMA 0204 - Professional
Packing Method :
Ammo Pack
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
400mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C