MBA02040C7323FC100
Mfr.Part #
MBA02040C7323FC100
Description
RES 732K OHM 0.4W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
400mW
Resistance :
732kOhm
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
Wire
Packaging :
Tape and Box (TB)
Packing Method :
Ammo Pack
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.4W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Radiation Hardening :
No
Published :
Factory Lead Time :
9 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Diameter :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Mount :
Through Hole
Construction :
Tubular
Vishay MBA02040C7323FC100
Through Hole FIXED RESISTOR, 732kOhm, 0.4W, Metal Film,