MBA02040C7322FRP00
Mfr.Part #
MBA02040C7322FRP00
Description
RES 73.2K OHM 0.4W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.4W
Diameter :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
400mW
Max Operating Temperature :
155°C
Feature :
Automotive AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Power Rating :
400mW
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Through Hole
Length :
3.6068mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
73.2kOhms
Lead Free
Vishay MBA02040C7322FRP00
Through Hole 73.2kOhms, 0.4W, Metal Film,