MBA02040C6800FCT00
Mfr.Part #
MBA02040C6800FCT00
Description
RES 680 OHM 0.4W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Packing Method :
Ammo Pack
JESD-609 Code :
e3
Series :
MBA/SMA 0204 - Professional
Mount :
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
Diameter :
1.6mm
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Automotive AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.4W
Max Power Dissipation :
400mW
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Metal Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
Tubular
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Resistance :
680Ohm
Military Standard :
Not
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
8 Weeks
Vishay MBA02040C6800FCT00
Through Hole FIXED RESISTOR, 680Ohm, 0.4W, Metal Film,