MBA02040C6658FC100
Mfr.Part #
MBA02040C6658FC100
Description
RES 6.65 OHM 0.4W 1% AXIAL
Stock
380
In Stock :
380
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
6.65Ohm
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Construction :
Tubular
Max Power Dissipation :
400mW
Published :
2012
ECCN Code :
EAR99
Diameter :
1.6mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Terminal Shape :
Wire
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.4W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C